Çarşamba , 18 Ekim 2017

Yatak Odaları İçin Feng Shui

Feng Shui’ye Göre Yatak Odası Dekorasyonu

Günün en az 8 sekiz saati yatak odalarında geçer. İnsanı dinlendiren, yenileyen, huzura kavuşturan, en önemli yaşam alanıdır. Yatak odaları için Feng shui uygulamalarını, hayata geçiren ve her zevke hitap eden İnterMobilya, farklı tasarımları, yaratıcı iç mimarisi, uygun fiyatı ve kaliteli hizmeti ile hem internet üzerinden hem de fiziksel mağazalardan müşterilerini, direk üreticiler ile buluşturur.

feng-shuiye-gore-yatak-odasi-takimlari

FENG SHUİ’YE GÖRE YATAK ODASI DEKORASYONU NASIL OLMALIDIR?

Yatak odaları için Feng shui uygulamalarında, öncelikli yatak odası olarak konumlandırdığınız oda, daire kapısından girdiğinizde direk görülmeyen, en uzak oda olmalıdır. Sebebi ise kapıdan girer girmez uykuyu çağrıştırmamasıdır.

Yatak odalarınızı, depo olarak kullanmayınız. Valizler, kutular, yüklükler kaldırılmalıdır. Valiz ve çantalar, tartışmalarda toplanıp gitmeyi hatırlattığı için özellikle evli çiftlerde olumsuz etki yaratabilir.

feng-shui-yatak-odasi

Yatak odası mobilyalarının vazgeçilmezi aynalar, Feng shui’ye göre yatak odasında yeri yoktur. Eğer aynanızı kaldıramıyorsanız, yatağı görmeyecek şekilde konumlandırmanız gerekiyor. Evliliklerde ayna, 3. Kişiyi çağrıştırdığı için hiç istenmeyen, olumsuz bir durum yaratabilir.

Yatak, oda kapısının tam karşısında bulunmamalıdır. Tabutu andırdığı için ayaklar direk kapıyı görmemelidir. Yatağınızı yerleştirdiğiniz duvar, komşu duvarın banyo bölümüne denk getirilmemelidir. Özellikle şans ve bereket getirmesi için doğu tarafına, bakmalıdır. Pencere kenarında yatak bulunmamalıdır. Güneş ışığını kesmemesi açısından cam kenarları, boş kalmalıdır. Bu bölgede çiçeklerin bulunması, daha huzurlu bir görüntüye sebep olacaktır.

feng-shui

FENG SHUİ’YE GÖRE YATAK BAŞI HANGİ YÖNE BAKMALIDIR?

Yatak odaları için Feng shui uygulamalarında, yatak başlarını yerleştirdiğiniz yön, kişiye göre farklıdır. Örneğin bekarlar için kariyer, eğitim, güzel bir gelecek hedefleniyor ise yatak başı, kuzeydoğu tarafına konumlandırılmalıdır. Güney tarafı ise şan ve şöhreti temsil eder. Pusula yardımı ile yön ayarlaması yaparak yatak başını, dilediğiniz şekilde yerleştirebilirsiniz.

feng-shui-inter-mobilya-yatak-odasi

Bir önceki yazımız olan YATAK ODASI NASIL DİZAYN EDİLMELİ ? başlıklı makalemizde 2016 yatak odası takımları, yatak odası dekorasyon fikirleri ve yatak odası nasıl dizayn edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Loading...

Yazar: Editör

1 Yorum

  1. Emel Danışman

    Merhaba, uzun zamandır Feng Shui ile ev dekorasyonu konusunu merak ediyordum. Yatak odası ile ilgili yazınızı ilgiyle okudum ve kendi yatak odamı yapabildiğim kadar düzenledim. Aynaları çıkardım ve bazanın yerini değiştirdim. Psikolojik etki midir bilmiyorum ama 1 haftadır gerçekten huzurla ve daha derin uyuyorum. Önerileriniz için teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir