Çarşamba , 18 Ekim 2017
Anasayfa » Mobilya ve Trendler » En Güzel Koltuk Takımı Trendleri » Yataklı Koltuk Takımlarının Faydaları ve Kullanımı
Beste Koltuk Yatak

Yataklı Koltuk Takımlarının Faydaları ve Kullanımı

Ekonomik anlamda giderek zorlaşan yaşam bizi bir hayli etkilemektedir. Sahip olmak istediğimiz her ürününün iki hatta üç işimizi birden yapsın isteriz. Böyle düşünmemiz kimi üründe ekonomik nedenle olmakta kimi üründe de alan darlığından kaynaklanmaktadır.

Yataklı Koltuk Takımları bu anlamda hem ekonomik hem de alan darlığı ile ilgili sıkıntılarımızı gidermektedir. Genelde 3’lü koltuklarda var olan yatak olma özelliği yatılı misafirlerimizi ağırlama adına hem yatak külfetinden hem de yer darlığından kurtarıyor.

Bununla birlikte işimizi kolaylaştıran yataklı koltuk takımını yatak şekline getirirken bazı kullanım hataları yapmaktayız. Bu, yataklı koltuk takımının arızalanmasına veya deforme olmasına neden olmaktadır.

Bu hatalar ve doğru kullanımları şunlardır.

  • Yataklı koltuk takımları genelde mekanizmalıdır. Ve her tasarımın farklı bir açılma şekli vardır. Satın alırken nasıl açıldığını mutlaka örgenin. Yanlış kullanım mekanizmayı bozabilir.
  • Koltuk Takımları genelde duvara dayalı olarak durur. Yatak yapacaksanız duvardan mutlaka uzaklaştırın. Aksi takdirde koltuğun kumaşını yırtarsınız.
  • Bazı yataklı koltuk modellerinde yatak koltuk arasında bağlı bir ip vasıtasıyla açılmaktadır. Bu çocuklar için iyi bir eğlence olabilmektedir. Kimi zaman tutacak ip kopuyor, kimi zamanda aç kapa yapa papa mekanizma bozuluyor. Bu nedenle mümkün olduğunca bu tutacakları koltuk arasında gizleyin.
  • Yatak yaptığınız koltuğun üzerine mutlaka nevresim veya çarşaf açın. Böylece hem koltuğu temiz tutmuş olursunuz hem de Koltuk kumaşının deforme olmasını önlemiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Köşe Koltukta Kalite Ve Tarz başlıklı makalemizde ergonomik köşe koltukları ve Köşe Koltukları modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Loading...

Yazar: Hanifi Mirzaoğlu

3 Yorum Yapıldı

  1. Merhabalar ürünlerinizden gayet memnunum. Kaliteli ve kullanıslı bırçok ürün bulundurmanız bizim için iyi bir alternatif olmuştur. Özellikle en son aldığım yataklı koltuk takımınızı çok beğendim. Hem alandan tasarruf ettim hemde daha kullanışlı bir ürün aldım.

  2. Şık ve konforlu ürünleriniz sayesinde hem evimin dekorasyonu değişti hem de salonum ve yemek odamdaki kullanım alanım daha çok arttı. Özellikle yatak haline gelen bazanızın rahatlığından ve kumaş kalitesinden çok memnun kaldım. Ürünlerinizin ve vermiş olduğunuz hizmetin kalitesi tartışılmaz. Ayrıca satış sırasında ve satıştan sonra gördüğüm ilgi ve alaka beni çok memnun etti. Bütün çalışanlarınıza teşekkürlerimi sunuyorum.

  3. Oda paylaşımı yapmak zorunda olan kesimden olmak bu tarz koltuk almayı zorunlu kılıyor benim için. Üniversiteli üç arkadaş aynı evde kalıyoruz ve ev 2+1 yani herkesin sadece bir odası var ve bu odayı hem uyumak için hem de oturmak için kullanmam gerekiyor. Burada İşlevsel olarak vazgeçilmezim olan yataklı koltuk devreye giriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir