Çarşamba , 20 Eylül 2017
Anasayfa » Mobilya ve Trendler » En Güzel Koltuk Takımı Trendleri » L Koltuk Nasıl Yerleştirilir?
Canyon Köşe Takımı

L Koltuk Nasıl Yerleştirilir?

L koltuk nasıl yerleştirilir? Bu soru, evini dekore eden çoğu insanın sorduğu bir sorudur. Bu sorunun sorulmasının temel nedeni ise salonların genelde dar uzun, kare ya da l plan şeklinde inşa edilmesidir. Salon dekorasyonunda l koltuk ya da bir diğer ismiyle köşe takımı olarak adlandırılan koltuk takımları da bu sebepten en çok tercih edilen mobilyaların başında geliyor. Hemen her salona uygun mobilya biçimi olan l koltuk, en rahat oturma düzenini sağlayan köşe takımı olduğu için en çok tercih edilen koltuk takımlarından oluyor. Televizyon karşısına yerleştirilen ve kalabalık oturma imkanı sunan koltuklar, büyük koltuklar gibi de yer kaplamıyor.

L koltuk nasıl yerleştirilir?
Canyon Köşe Takımı

L Koltuk Yerleştirme Önerileri

Salonunuz l plan bir salon ve buna göre bir dekorasyon yapmak istiyorsunuz. Bu planda bir salon için en doğru seçim l koltuk olacaktır. Ölü alanları değerlendirme konusunda oldukça başarılı olan l koltuk takımı, kare ya da farklı salon tiplerinde de aynı etkiyi yaratabiliyor. L koltuk takımları, salonu dikdörtgen ve kare olarak iki kısma ayırdığı için oldukça fonksiyonel kullanılabiliyor.

L koltuk nasıl yerleştirilir?
Comodo Köşe Takımı

Seçtiğiniz l koltuk takımının salonu daraltmadan dekore edilmesine dikkat edin. Salon içerisindeki düzeni bozmayan bir dekorasyon için odadaki dengeyi sağlamak şart. L koltuk ya da köşe koltuk yerleştirildikten sonra tekli koltuğu kısa uca denk gelecek şekilde yerleştirmek salondaki dengeyi sağlayacaktır. Salonunuzdaki bu tek koltuğu isterseniz l koltuk takımının köşesini ortalayacak şekilde de yerleştirebilirsiniz.

Diyelim ki salonunuz oldukça küçük ve tekli koltuğu uzak bir yere koyamadınız. O halde yapacağınız işlem şöyle olmalı; l koltuk takımının tam karşısına iki tekli koltuk yerleştirin. Böylece salonunuzda önemle vurguladığımız dengeyi sağlamış olacaksınız. Salonunuzdaki l koltuk takımının kısa kenarı yoksa ve her iki tarafa da eşit uzunlukta devam ediyorsa, bu iki ayrı uca yerleştireceğiniz iki koltuk ya da tek uçta büyük bir koltukla denge sağlayabilirsiniz.

L koltuk nasıl yerleştirilir?
Nice Köşe Takımı

L koltuk takımlarının en büyük özelliği salonları birden çok alana bölmesidir. Salon içerisinde hem oturma alanı hem de yemek alanı olsun istiyorsanız bunu l koltuk takımıyla kolayca yapabilirsiniz. Salonunuzdaki oturma alanı ile yemek alanını l koltuk ile sınırlayabilir; tek bir odada iki farklı alan elde edebilirsiniz.

Salonun odak noktasını belirleyin ve l koltuk takımını tam o noktaya yerleştirin. Örneğin, salondaki en büyük parça kanepe ise, kanepeyi pencerenin karşısına yerleştirebilirsiniz. Varsa diğer oturma ünitesini de kanepenin 90 derece yanına koyabilirsiniz. Bu sistemle bir l koltuk düzeni yaratabilirsiniz. küçük salonlar için en ideal koltuk takımlarının başında gelen ve oldukça ufak alanları bile değerlendirme imkanı sağlayan l koltuk takımları ile geniş ve ferah bir iç dizaynı yaratmak mümkün. Modern ve farklı l koltuk takımıyla salonunuzu baştan yaratmak için İnter Mobilya firmasının online satış mağazasındaki Köşe Takımları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Koltuk Seçerken Dikkat Edilecek 6 Şey başlıklı makalemizde en iyi koltuk takımı, koltuk seçerken dikkat edilecekler ve Koltuk Takımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Loading...

Yazar: Gizem Torun

İlginizi Çekebilir

Mehmet Bey’in Köşe Koltuk Seçimi

Mehmet Bey, oturma odasında açık renk tonlarına sahip ve ev dizaynında ferahlık sağlayan Canyon Köşe Takımı‘nı tercih …

5 Yorum Yapıldı

  1. L koltuklar için şunu söyleyebilirim ki, gerçekten L koltuğun köşesi eviniz için önemli arkadaslar. Ozellikle L koltuk alacaklara önerimi önce koltuğu yerleştireceginiz alanın ölçüsünü alın ona göre karar verin. Yoksa benim gibi üzülürsünuz. 🙁

  2. Son dönemde evimdeki L koltuk düzenini nasıl yapacağıma karar verememiştim Nasıl yapsam olmuyordu evimin dizaynı. İlgili yazıyı okuduktan sonra biraz daha fikir edindim bu konu ile L koltuk düzeninin nasıl yapılacağı hakkında biraz daha bilgi sahibi oldum ve evimin sıkışık düzeninden kurtuldum. Sayenizde artık daha rahat ve geniş görünen modern bir evim var teşekkür ederim

  3. Evimizdeki küçük odamızı daha etkin kullanmak için L koltuk almıştık. Fakat odamız küçük olduğu için çok fazla hareket alanı kalmadı. Buradaki yazıyı okuduktan sonra L takımımızı salon için kullanmaya karar verdir. Şimdi şık görünen ve aynı zamanda çok kullanışı bir salonumuz oldu. Teşekkürler.

  4. Ben kendi evimde de L koltuk kullanıyorum. Hatta L koltuğumun bulunduğu yer bir sinema köşesi. Aylarca sinema köşemi tamamlamak için televizyonumun karşısına uygun bir L koltuk aradım fakat bulamadım. İşimi zorlaştıran şeylerden biri de sinema köşemin karşısında ise bir bar ünitesi olması. Bar ünitesini hareketli detaylarla süslemiştim. Seçeceğim L koltuğun diğer eşyalarla uyumlu olması gerekiyordu. Bu siteyi tavsiye eden arkadaşım sayesinde oldukça faydalı öneriler aldım. Teşekkürler.

  5. Evimizdeki küçük odamızı daha etkin kullanmak için L koltuk almıştık. Fakat odamız küçük olduğu için çok fazla hareket alanı kalmadı. Buradaki yazıyı okuduktan sonra L takımımızı salon için kullanmaya karar verdir. Şimdi şık görünen ve aynı zamanda çok kullanışı bir salonumuz oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir