Çarşamba , 18 Ekim 2017
Anasayfa » Mobilya ve Trendler » En Güzel Koltuk Takımı Trendleri » Koltuk Seçerken Dikkat Edilecek 6 Şey
Modern Chester Bugatti Koltuk Takımı

Koltuk Seçerken Dikkat Edilecek 6 Şey

Kendinizi en rahat hissettiğiniz yer neresi diye sorsalar birçoğumuz ‘evimiz’ yanıtını veririz. Muhtemelen hemen herkesin evinde kendine ait ve benimsediği bir köşe vardır. Bu köşe bazen televizyon köşesi, bazen de bir kitap okuma köşesi olabilir. Bize bu rahatlığı ise şüphesiz oturduğumuz koltuk sağlamaktadır. Bu yüzden iyi bir koltuk seçimi, evdeki rahatlığımızın sigortasıdır.

koltuk-seciminde-dikkat-edilecekle

1- Rahatlık

Koltuk ve koltuk takımı seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk şey rahatlık olmalı. Gün boyu bir şekilde yorulan bedenin kendini dinlenmiş hissedebilmesi için rahat bir koltuk oldukça önemlidir. Koltuk seçiminizde deneme yaparken kendinizi rahat hissetmediğiniz koltuklardan uzak durmanızda fayda var.

2- Sağlık

Birçoğumuz evimizdeki koltuğun sağlıklı olup olmadığının farkında değiliz. Belki de daha koltuk alırken sağlık faktörünü göz ardı ediyoruz ama koltuk seçiminde sağlık, es geçilmemesi gereken bir konu. Terleten bir kumaşa sahip koltuk takımları ya da yüzeyi tozlanan ve tüylenen kumaşlarla kaplı koltuk tercihi, hem maddi hem de sağlık açısından olumsuzluklar doğurabilir. Hangi koltuklar terletmez ?

3-Uygunluk

Eviniz çok küçük ve misafiriniz hiç eksik olmuyorsa yatak olma özelliğine sahip koltuk tercih etmelisiniz. Yatak olabilen koltuk alırken açılır olup olmadığına veya kaç kişinin yatabileceğine mutlaka dikkat edin. Eşyanız çok ve evinize bir türlü sığdıramıyorsanız başvuracağınız ilk koltuk, bazası olan bir koltuk olmalı. Yataklı koltuk takımları kullanmanın faydalarını daha önce paylaşmıştık. Mutlaka inceleyiniz

koltuk-seciminde-dikkat-edilecekler

4-Dekoratiflik

Rahat ve sağlıklı bir koltuk alırken evinize olan uygunluğu da göz ardı edilmemeli. Çok rahat diye alakasız tonlarda bir koltuk takımı almayacağınız gibi rengi ve deseni güzel diye üstünde oturamadığınız bir koltuğu da tercih etmemelisiniz.

5-Teknik

Koltuk seçiminde dikkat edilecek teknik bir unsur var: Makas mekanizması… Seçeceğiniz koltukların makas mekanizması mutlaka kaliteli olmalıdır. Aksi takdirde kısa ömürlü bir koltuğa evinizin kapılarını açmışsınız demektir. Tercih ettiğiniz koltuk L şeklinde ya da ayrılabilen bir koltuksa birleştirme yerlerinin sağlam olmasına mutlaka dikkat edin. Koltuk seçiminde dikkat edilecek bir başka teknik detay ise sünger kalitesidir. Kaliteli bir sünger, hafif ve ince olmayan ağır gramajlı olmalıdır.

koltuk-seciminde-dikkat-edilecekler

 

6-Kumaş

Silinebilirlik ve yıkanabilirlik, iyi bir koltuğun temellerini oluşturuyor. Evinizde küçük bir çocuk varsa ya da evcil hayvan besliyorsanız kolay silinebilen koltuk tercih etmelisiniz. Leke tutmayan ve su geçirmeyen koltukların da hayat kurtardığını unutmayın. Yeni çıkan teknolojilerle birlikte artık yanmaz ve leke tutmaz koltuklar tasarlandı. Koltuk seçiminizde yaşamınıza pratiklik katacak son teknolojilerin de takipçisi olun.

Bir önceki yazımız olan Yataklı Koltuk Takımlarının Faydaları ve Kullanımı başlıklı makalemizde işlevsel koltuklar, yatak olan koltuklar ve yataklı koltuk takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Loading...

Yazar: Gizem Torun

İlginizi Çekebilir

Oturma Odasında Kullanılan Koltuk Takımları Nasıl Olmalı?

Yaşam alanlarımızdaki oturma odaları adından da anlaşılacağı üzere oturulmak için kullanılan bir yerdir. Haliyle evin …

2 Yorum Yapıldı

  1. Bu site yönetimi ve sahiplerine teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Gerçekten günlük hayatı kolaylaştırıcı ve çok faydalı bilgileri bizimle paylaşıyorsunuz. Sizler sayesinde kaliteli ve kullanışlı olan bir çok ürünü bulmakta sıkıntı yaşamıyoruz. Sizleri hep takip etmeye devam edeceğim. Teşekkür ederim blog.intermobilya ailesi..

  2. Yazı için teşekkür ederim. Öncelikle yazı içeriği çok bilgi verici olmuş. Evlenmeyi düşünüyorum ve blog yazılarınızı ivedilikle takip ediyorum. Koltuk seçimini söylediğiniz özellikleri göz önüne alarak yapacağım. Sağlık açısından dikkat edilmesi gereken hususlar bölümünü biraz daha açıklayabilir misiniz ? sadece terletmeyen koltuklardan seçim yapmak yeterli olacak mıdır ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir