Çarşamba , 18 Ekim 2017
Anasayfa » En Beğenilen Ev Dekorasyon Modelleri ve Önerileri » Kendin yap » Kendin Yap: ‘Bunu Kesin Denemeliyim!’ Dedirtecek 5 Dönüşüm

Kendin Yap: ‘Bunu Kesin Denemeliyim!’ Dedirtecek 5 Dönüşüm

Kendin Yap Projeleriyle evinizde kullanmadığınız, atmaya kıyamadığınız, ‘bunu elden çıkarma vaktim geldi de geçiyor’ dediğiniz tüm eşyalardan hem kurtulma hem de onları yenileme imkanı sunuyoruz. Daha önceki yazılarımızda, atık gözüyle baktığımız varilleri, pizza kutularını birer dekoratif parçaya dönüştürmüştük. Bu yazımızda da hayatınızı kolaylaştıracak zahmetsiz ve pratik 5 dönüşümden bahsedeceğiz.

1.  Ayakkabı Kutusundan Şarj Şeridi

Birbirine karışmış kabloları ayırmaya çalışmak, oldukça sinir bozucudur. Kablo karmaşasından kurtulmak için ayakkabı kutusundan şarj şeridi projesi düşünülmüştür. Ayakkabı kutusunu çöpe atmak yerine, üzerini dilediğiniz renkte kumaş veya kartonla kaplayabilirsiniz. Yanlarına açtığınız delikler yardımıyla kabloları birbirine karışmaktan kurtaracaksınız.

ayakkabi-kutusu-geri-donusum

2. Yıpranmış Kazaklardan Bardak Altlığı

Eski ve yıpranmış kazaklarınızın kumaşlarını bardak altlığı yaparak değerlendirebilirsiniz. Bir tebeşir yardımıyla üzerini çizdiğimiz kumaştan, daire şeklinde parçaları kesiyoruz ve bardak altlarımız hazır.

kazak-bardak-altligi

3. Rendeden Küpe Tutucu

Dağılmayı ve yığılmayı azaltmak için sunulan ücretsiz ve pratik fikirleri her zaman uyanıkça bulmuşuzdur. Bu rendeden küpe tutucu örneği, bayanların düzenini kolaylaştıracak bir fikir. Evde kullanmadığınız veya eskidiğini düşündüğünüz rendenizi bu amaç için kullanabilir, çekmecenizde yığılı bir şekilde depoladığınız küpelerinizi bu şekilde yerleştirebilirsiniz.

rende-kupe-geri-donusum

4. Eski Tişörtlerden Paspas

Bazı kıyafetler bizim için özel anlamlar taşır, onları eskidiğinde çöpe atmak zorumuza gider. Bu yüzden onları tekrar kullanılabilir hale getirmek, iyi bir fikirdir. Eski tişörtlerinizi de küçük parçalar halinde keserek düz bir paspasın üzerine yapıştırabilir, yeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

tisort-paspas-geri-donusum

5. Yastık Kılıfından Çamaşır Sepeti

Deseninden sıkıldığınız yastık kılıfını, çamaşır sepeti olarak kullanabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Sadece bir kasnak ve kalın bir ip yardımıyla bunu başarabilirsiniz.

yastik-kilifi-camasir-sepeti

Bir önceki yazımız olan Kendin Yap: Pizza Kutularını Duvar Aksesuarlarına Dönüştürmeyi Denediniz Mi? başlıklı makalemizde duvar aksesuarları, duvar dekorasyon kendin yap ve duvar dekorasyon önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Loading...

Yazar: İrem Bayram

Mimar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir