Çarşamba , 18 Ekim 2017
Anasayfa » En Beğenilen Ev Dekorasyon Modelleri ve Önerileri » Kendin yap » Kendin Yap: Artan Duvar Kağıtlarını Değerlendireceğiniz 7 Stil Önerisi

Kendin Yap: Artan Duvar Kağıtlarını Değerlendireceğiniz 7 Stil Önerisi

Duvar kağıtları yıllardır evlerimizin baş köşesindeki yerini koruyor. Mekana, mobilyaya göre kimi zaman desenli duvar kağıtları tercih edilirken; kimi zamanda sade ve pastel tonlardaki düz duvar kağıtları mekanın bütünlüğünü tamamlıyor. Duvar kağıtları, uygulanacak bölgenin toplam alanına göre rulo şeklinde satılmakta ve en boy uzunlukları farklılıklar gösterdiği için fire vermektedir. Evinizde göze hitap eden naif bir görüntü için, artan duvar kağıtlarınızı değerlendireceğiniz birbirinden güzel 7 stil önerisini sizlerle paylaşıyoruz.

1. Servis Arabası

Basit önü cam bir kitaplık, bir rulodan daha az duvar kağıdı yardımıyla gösterişli bir servis arabası haline getirilebilir. Ayakları ve kapıları çıkarıldıktan sonra, kitaplığa astar sürüp, boyayalım. Kuruduğunda, dış yüzeyleri duvar kağıdıyla kapladıktan sonra, tekerlekleri altına monte edelim. Son olarak, cam kapıları ön yüzeye yerleştirelim.

duvar-kagidi-bufe

2. Dresuar

Yılların yorgunu bir dresuarın ön kısımlarını canlandırmak için, çiçek desenli duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Elimizde bulunan duvar kağıdını, bölmelerin ölçülerine göre dikkatlice keselim. Tutkal yardımıyla yüzeye yapıştıralım ve pürüzleri ortadan kaldırmak için sıkıca bastıralım. Yenilenmiş dresuarınız, içinde bulunduğu mekanda ilgi odağı olacak.

duvar-kagidi-dresuaar

3. Vestiyer

Artan duvar kağıtlarını kullanarak, vestiyerinizin sırt kısmını kaplayabilir ve evinizin girişine hoş bir hava katabilirsiniz. Eğer evinizin girişindeki duvarlarda düz renkler hakimse; vestiyerin sırt kısmına uygulayacağınız duvar kağıdı, kendini ön plana çıkaracak şekilde desenli tercih edilebilir.

duvar-kagidi-gardrop

4. Dolap Kapakları

Yıpranmış ve sıkıcı dolapları yenilemek için, öncelikle yüzeylere renkli boya uygulayın. Ardından seçtiğiniz renkle kombinlenmiş dekoratif duvar kağıdını, dolap kapaklarının önlerine kaplayarak odanızın havasını değiştireceksiniz.

duvar-kagidi-mutfak-dolabi

5. Sehpa

Eski sehpanızı dekupaj yaparak yenileyebilirsiniz. Sehpaya ekstra parlaklık katmak için, iki kat metalik boyayla boyayıp kuruttuktan sonra; duvar kağıdını tablanın ölçülerinde keselim. Tablayı dekupaj yapıştırıcısı ile kaplayıp, kağıdı yerleştirelim ve birkaç kat dekupaj tutkalla örtelim. (Bir sonraki tabakayı uygulamadan önce her katın kurumasına izin verin.) Son olarak püskürtme macunu ile püskürtelim. Yenilenmiş sehpanız kullanıma hazır.

duvar-kagidi-yan-sehpa

6. Tablo

Büyük ölçekli bir çiçek rulosuyla, dramatik sanat panelleri üçlüsü hazırlanabilir. İstediğiniz boyutlarda hazırlanan boyalı kalıpların içerisine, duvar kağıtlarını yapıştırarak çerçeveleyebilirsiniz.

duvar-aksesuari-duvar-kagidi

7. Yatak Başlığı

Düz ahşap yatak başlığının durağanlığından sıkılanlar için, retro kuş desenli duvar kağıdıyla kaplama fikri oldukça ilgi çekici olabilir. Elimizdeki duvar kağıdını, başlığın şekline göre özenle keselim. Üreticinin talimatlarını kullanarak, başlığa yapıştıralım. Her sabah uyandığınızda içinizi açacak yenilenmiş yatak başlığınızla, mutlu sabahlara uyanmanız dileğiyle.

duvar-kagidi-yatak-basligi

Bir önceki yazımız olan Kendin Yap: 'Bunu Kesin Denemeliyim!' Dedirtecek 5 Dönüşüm başlıklı makalemizde ayakkabı kutusu kendin yap, paspas kendin yap ve tişört kendin yap hakkında bilgiler verilmektedir.

Loading...

Yazar: İrem Bayram

Mimar

İlginizi Çekebilir

Dekorasyonda Dikkat Etmeniz Gereken Ayrıntılar

DEKORASYONDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN AYRINTILAR Ev dekorasyonunun her detayı en ince ayrıntısına dikkat edilmeli, İnter …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir