Çarşamba , 20 Eylül 2017
Anasayfa » Mobilya ve Trendler » En Güzel Dekoratif Ürünler ve Tavsiyeler » 5 Kitaplık Düzenleme Fikri! Peki, Sizinki Hangisi?

5 Kitaplık Düzenleme Fikri! Peki, Sizinki Hangisi?

Kitapseverlerin en büyük ilgi ve uğraşı alanlarından biriside kaçınılmaz ki kitaplıklar olmakta. Alınan her yeni kitap için ayrı bir yer açılması gerekirken ve günler geçip kitap sayınız arttıkça kitaplık düzenlemesi çok önemli bir konu haline geliyor. Çok şık ve modern kitaplık tasarımları ile tartışılmaz ki İnter Mobilya da aradığınız kitaplığı bulabilirsiniz. Ama düzenleme kitaplığı aldığınız zaman düzenleme nasıl olmalı? İşte 5 kitaplık düzenleme fikri.

2016-ilginc-kitaplik-modelleri

İlk seçenek olarak sözlük mantığı ile kendinize alfabetik bir kitaplık düzeni yapabilirsiniz. Kitap yazarının ismine, soy ismine ya da kitabın ismine göre yapacağınız alfabetik sıralama aradığınız kitabı oldukça basit şekilde bulmanızı sağlayacaktır.

İkinci seçenek olarak düşünebileceğiniz düzenleme ise eğer farklı türlerden kitaplar okumayı seviyorsanız elinizde bulunan kitapları kitaplığınıza türlerine göre ayırarak bir düzenleme yapabilirsiniz böylece o gün canınız hangi türün okumak istiyorsa kolayca ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

2016-ahsap-kitapliklar-modelleri

Üçüncü seçenek sistematik bir düzenlemekten çok göz zevkinize hitap edecek bir düzenleme; renklerine göre düzenleme. Sahip olduğunuz farklı renk kitapları aynı renkler yan yana gelecek şekilde yâda gök kuşağı gibi dizerek kitaplığınızda son derece hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir sonraki dördüncü seçeneğimiz yine göz zevkini ilgilendiriyor. Kitaplarınızı kitaplığınıza boyutlarına göre dizerek küçük dağcıklar veya dalga gibi şekiller oluşturabilirsiniz böylelikle gayet dekoratif bir görünüm sağlanacaktır.

2016-kitaplik-modelleri

Son düzenleme seçeneğimiz ise ansiklopedi tarzı büyük kitaplarını raflarına veya kitaplıklarına sığdıramayanlar için; alt alta üst üste düzenleme. Raf aralığına sığmayan kitaplarınızı bu şekilde yerleştirerek hem hoş bir görünüm hem de pratik bir çözüm sağlamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Aynalar Evinizin Güzelliğini Yansıtacak başlıklı makalemizde 2016 Ayna modelleri, Ayna modelleri ve yeni Ayna modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Loading...

Yazar: Editör

İlginizi Çekebilir

Sehpa Nasıl Seçilmelidir?

Ev dekorasyonunda en önemli detaylardan olan aksesuar tercihleri İnter Mobilya dekorasyon seçenekleri ile özel birer …

1 Yorum

  1. Benim tercihim kesinlikle dördüncü seçenek olan boylarına göre dizim. Ürünlere gelirsek güzel ve şık olmasının yanı sıra oldukça kullanışlı ve yer kaplamayan, aksine yerden tasarruf etmenize yardımcı olan ürünler. Görünümleri itibariyle ev dekorasyonu için de oldukça kullanışlılar. Çalışma odamdaki dağınıklığı toparlayabilecek hem kullanışlı hem de bu kadar şık başka bir alternatif olamazdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir